Na ZŠ Liberecká 26 rádi čteme
(Výzva č. 56)

Naše škola se v rámci Výzvy č. 56 vyhlášené MŠMT účastní projektu „V ZŠ Liberecká 26 rádi čteme" (reg. číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.1260), který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR .
Tento projekt se zaměřuje na podporu zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. Učitelé prvního i druhého stupně (vyučující českého jazyka) budou v rámci svých vyučovacích hodin zapojovat do výuky tzv. čtenářské dílny jako jeden z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti.
Tito učitelé díky akreditovanému kurzu „Jak založit čtenářský klub" získali nové zkušenosti k využití ve výuce českého jazyka a literatury s použitím nových knih, které se chystáme díky tomuto projektu zakoupit. V tuto chvíli probíhá pečlivý výběr vhodných titulů knih, na kterém pracuje velká část učitelského sboru.
Věříme, že nákup této literatury bude velkým obohacením nejen pro výuku v hodinách českého jazyka, ale hlavně pro naše žáky.

Základní logolink
Motivační plakát