Ohlédnutí za týdnem v německém Kaufbeurenu
Ohlédnutí za týdnem v německém Kaufbeurenu
Ve dnech 13. – 17. 5. 2024 byli  někteří žáci a učitelé na návštěvě naší partnerské školy v Kaufbeuren – Neugablonz., a to v rámci projektu „Žáci partnerských škol společně“.  Během akce, která se konala za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, byly naplánované společné výlety a akce žáků obou škol.
Jak se akce povedla, o tom napsaly Žaneta Charčij a Vanesa Rudnyk z 9.A:

Čerstvě (13 - 17. 5. 2024) máme za sebou školní zájezd do německého města Kaufbeuren, který jsme absolvovali spolu s dalšími 18 žáky naší školy, panem ředitelem a paními učitelkami Polívkovou, Kahanovou a Čermákovou. Hned po příjezdu jsme byli ubytováni v hotelu Hasen v centru Kaufbeuren a odpočívali jsme po cestě. Večer pro nás byla v restauraci připravená večeře, tam jsme se poprvé setkali s německými učiteli. Druhý den tak klidný nebyl. Ráno po každodenně zajištěné snídaní jsme se spolu s učiteli a žáky německé školy, kteří nás doprovázeli celý týden, vydali do Alp. Tam jsme měli příležitost vyjet lanovkou do neuvěřitelných 1700 m n. m.! Po obědě jsme se vydali na zámek Neuschwanstein, odkud jsme měli krásný výhled na velkolepost přírody Německa. Poté jsme jeli unavení, avšak s hlavami plnými zážitků, do hotelu. Ve středu jsme byli rozděleni do skupin s německými dětmi kvůli aktivitě, která nám pomohla poznat střed města Kaufbeuren. Večer jsme navštívili Jugendzentrum, a nahlédli tak do běžného života německé mládeže. Příští den jsme navštívili vyučování v naší partnerské škole v Neugablonz. To přineslo mnoho inspirace. Pár nápadů by se dalo zrealizovat i v naší škole. Tento úžasný týden doběhl do svého konce a v pátek jsme vše završili návštěvou radnice, jejíž součástí bylo přijetí primátorem města Kaufbeuren. Rovnou po tom jsme se vydali na dlouhou cestu domů.

Takto celý pobyt zhodnotili další žáci:

- Hodně jsme chodili na výlety.

- Seznámili jsme se s německými dětmi.

- Zjistili jsme, jak to v Německu funguje.

- Mně se líbila pestrost pobytu: výlet do Alp, zámek Neuschweinstein, návštěva vyučování v

německé škole.

- Líbila se mi procházka po čvtrti Neugablonz.

- Dobrá byla hra po městě Kaufbeuren.

- Strašně bych chtěla jet znovu.

- Hodně se mi líbilo, že žáci a učitelé byli jako kamarádi.

Projekt je finančně podporovaný Česko-německým fondem budoucnosti.