Zpět
Obrovský úspěch v atletice a nominace na republiku
03.06.2024
V okresním kole atletické soutěže Pohár rozhlasu naši školu reprezentovala 4 desetičlenná družstva.
Na stupních vítězů se umístily dívky 6. -7. tříd, které obsadily 2. místo za vítěznou ZŠ Pasířská. Chlapci
8. – 9. tříd svého přemožitele nenašli a výbornými výkony a jasným vítězstvím si zajistili postup do
krajského finále v Turnově. Podobně pak dopadl i zmíněný turnovský závod. Chlapci podali výkony
ještě hodnotnější, jen prvenství v soutěži bylo vzhledem ke kvalitním soupeřům trochu těsnější.
Každopádně nás celkový počet získaných bodů mezi jednotlivými 14 krajskými vítězi nominoval do
republikového finále v Brně, což je obrovský úspěch.
To, že jsme nejlepším atletickým družstvem starších žáků Libereckého kraje, potvrdili kluci na dalším
závodě, kterým byl Atletický čtyřboj. I zde družstvo ve složení: Michal Martinka, Jakub Hlaváč, Kryštof
Berka, Ladislav Hamřík, Radovan Šalanda v Turnově jasně zvítězilo a vybojovalo právo účasti v dalším
republikovém finále, které bude v Holešově u Zlína.