Úspěchy našich šachistů
Úspěchy našich šachistů
V tomto školním roce zaznamenali naši šachisté několik pěkných úspěchů. Nejúspěšnější byli bratři Kotenové. Kristián z 8.A zvítězil v květnovém krajském přeboru do 16 let v rapid šachu, zatímco jeho bratr Mikoláš z 3.A oslavil stříbro v kategorii do 10 let. Oba dva se společně s Radovanem Šalandou z 8.A letos úspěšně etablovali i v soutěžích družstev dospělých. Zmíněné trio doplněné ještě o Aleše Červeně z 8.A pak dokázalo vyhrát okresní přebor školních družstev.
Do výčtu úspěchů pak patří ještě 3. místo Petra Lubase z 8.B na Velké ceně Turnova do 14 let.
Že má naše škola šachově z čeho vybírat, dokumentuje fakt, že II. ročník přeboru ZŠ Liberecká, kterého se zúčastnilo plných 38 žáků, nevyhrál nikdo z této pětice, ale šesťák Tomáš Mrlina.