Školní expres získal titul TOP školní časopis 2014
12.10.2014
Školní expres získal titul TOP školní časopis 2014
Devítičlenná redakce našeho školního časopisu se v pátek 10. října 2014 vydala do Hrádku nad Nisou, kam byla pozvána na finále soutěže školních časopisů. Finále se konalo v mezinárodním centru Brána Trojzemí za přítomnosti televizní kamery TV R1. Pět nejlepších redakcí školních časopisů vybrala do finálového klání odborná porota na základě vydaných výtisků. Náš Školní expres postoupil do finálové pětice na druhém místě. Finálové klání spočívalo v prezentaci časopisu a práce redakce. Náš redakční tým ve složení Valerie Moravcová, Matyáš Benešovský, Hana Jiráková (trojice z 8.A), Vítek Císař, Patrik Fišer, Karolína Nováková, Barbora Škývarová, Andrea Rubínová a Anežka Pohanková (všichni 7.A) při své společně vytvořené prezentaci natolik ohromili a zaujali porotu, že jsme si z Hrádku odvezli 1. místo a titul TOP školní časopis 2014.

Jako odměna pro všechny finálové týmy se uskutečnil workshop s profesionálními televizními moderátory a kameramanem. Účastníci se mimo jiné zdokonalili v práci s textem, mluveným slovem či se seznámili s televizní technikou, HD kamerou a měli možnost si vyzkoušet projev na mikrofon. V oblasti nepřipraveného projevu a reakce bez přípravy excelovala Valerie Moravcová (8.A), které se dostalo uznání i od ředitelky soutěže. „Většina dětí, s nimiž jsem zde točil rozhovory, by svým mluveným projevem strčila do kapsy leckterého starostu,“ nechal se slyšet přítomný kameraman.