Projekt: V ZŠ Liberecká rádi čteme
30.09.2015
Projekt: V ZŠ Liberecká rádi čteme
Naše škola se v rámci Výzvy č. 56 vyhlášené MŠMT účastní projektu „V ZŠ Liberecká 26 rádi čteme,“ který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR . CZ.1.07/1.1.00/56.1260. Tento projekt se zaměřuje na podporu zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. Učitelé prvního i druhého stupně (vyučující českého jazyka) budou v rámci svých vyučovacích hodin zapojovat do výuky tzv. čtenářské dílny jako jeden z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti. Tito učitelé díky akreditovanému kurzu „Jak založit čtenářský klub“ získali nové zkušenosti k využití ve výuce českého jazyka a literatury s použitím nových knih, které se chystáme díky tomuto projektu zakoupit. V tuto chvíli probíhá pečlivý výběr vhodných titulů knih, na kterém pracuje velká část učitelského sboru. Věříme, že nákup této literatury bude velkým obohacením nejen pro výuku v hodinách českého jazyka, ale hlavně pro naše žáky.