Deváťáci učili páťáky
15.01.2016
Deváťáci učili páťáky
Od prosince do začátku ledna probíhala ve třídě 5. C výuka matematiky pod vedením 9. B. Dvacet čtyři žáků 9. B se rozdělilo do osmi skupin po třech a připravilo si výklad na látku, kterou jejich mladší spolužáci probírali se svou paní učitelkou (např. písemné dělení atd.). V každé skupině si deváťáci rozdělili práci – nejdříve si první člen skupiny připravil rozcvičku (rozpočítání) na patnáct minut, druhý člen skupiny si připravil patnáctiminutový výklad a zbytek hodiny se procvičovalo (hrál se Král počtářů, počítaly se slovní úlohy…). Na závěr se všichni vyfotili a deváťáci si odnesli známky, které jim napsala paní učitelka Králová, která celou hodinu sledovala. Všichni si tuto příležitost náramně užili a rádi by si to zopakovali.