Krajské finále v házené
01.03.2016
Krajské finále v házené
Družstvo našich chlapců z 8.-9. tříd se na konci února zúčastnilo krajského kola v házené, které proběhlo na ZŠ Dobiášova. Soutěž patří do projektu O pohár ministra, který zahrnuje  nejpopulárnější sporty na školách. Nejlepší družstva z okresů a krajů mohou postoupit až do republikového finále.  Naše družstvo tvořili 4 házenkáři: Ďuračka, Václavík, Vanča, Straka a 7 chlapců z jiných sportovních odvětví, kteří si na házenou troufli: Podzimek, Boštička, Vaniš, Janata, Hádek a Šeda a Maršálek. V prvním utkání jsme dlouho vedli nad Libercem, nakonec jsme těsně prohráli o dvě branky. Ve druhém utkání byl Turnov nad naše síly, protože jsme neubránili jejich nejlepšího hráče. Ve třetím utkání  jsme jasně porazili Hrádek nad Nisou, a tím se umístili na celkově třetím místě v rámci Libereckého kraje.
V
šem hráčům patří poděkování za výbornou reprezentaci školy a celého jabloneckého okresu.