Provozní doba ŠJ, chod ŠJ

• Školní jídelna je v provozu od 6.00 do 14.00 hod., pokladna školní jídelny je otevřena od 7.30 do 8.30 hod. a od 11.00 do 13.45 hod.
  • Obědy se vydávají od 11.00 do 14.00 hodin, výdej pro nemocné žáky první den náhlé nepřítomnosti ve škole od 10.45 do 10.55 hodin. Prosím o respektování tohoto času.
  • Obědy se vydávají na platný dotykový čip, který si strávník zakoupí zároveň s podáním přihlášky ke stravování.
  • Cena čipu je 121 Kč.
  • Při ztrátě čipu je nutné zakoupit čip nový.

Přihlášky do školní jídelny, způsob placení obědů

• Zákonný zástupce vyzvedne ve školní jídelně přihlášku do školní jídelny. Přihlášku lze též stáhnout z webových stránek školy, sekce ŠJ. Řádně vyplněnou přihlášku přinese zpět do ŠJ, a to v průběhu června, nejpozději do 30.6.
  • Majitel účtu nechá potvrdit přihlášku s povolením inkasa u peněžního ústavu, případně potvrdí sám, má-li internetové bankovnictví a provede povolení k inkasu s výší finančního limitu 1000 Kč.
  • Bezhotovostní úhrada obědů – inkasuje se záloha předem snížená o případný přeplatek z minulého měsíce, nebo navýšená o nedoplatek. Každého 20. dne v měsíci se vybírá záloha na nadcházející měsíc, tzn. 20. srpna na měsíc září, 20. září na měsíc říjen, atd. Konečné vyúčtování záloh proběhne k 30. 6., kdy budou vráceny přeplatky (případně vybrány nedoplatky) z vašeho účtu. Záloha je vybírána jen u žáků přihlášených do školní jídelny. Doporučujeme ponechat na účtu jistinu vyšší než je záloha stravného.
  • Pokud během školního roku dojde k ukončení docházky do školní jídelny, je zákonný zástupce povinen odhlásit dítě písemně.

Rozdělení žáků do kategorií, cena obědů, výše záloh

Dle Vyhlášky o školním stravování 107/2008, jsou žáci řazeni do kategorií podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce.

KategorieCena obědaVýše zálohy
7 – 10 let30 Kč600 Kč
11 – 14 let32 Kč640 Kč
15 a více let33 Kč660 Kč
  • U žáků z kategorie 7 – 10 let, kteří chodí na oběd tři a méně dnů v týdnu je výše zálohy 300 Kč.
  • U žáků z kategorie 11 – 14, kteří chodí na oběd tři a méně dnů v týdnu je výše zálohy 320 Kč.
  • U žáků z kategorie 15 a více let, kteří chodí na oběd tři a méně dnů v týdnu je výše záloh 330 Kč.

Odhlašování a přihlašování obědů, omlouvání dětí

• Odhlašování a přihlašování obědů provádí strávník v objednacím terminálu (až na deset dnů dopředu), nebo rodiče osobně či telefonicky do konce pracovní doby předcházejícího stravovacího dne (tel.: 487 370 352, 774 726 426). Také mohou využít telefonního záznamníku na čísle 487 370 352 a to do 6,00 hodin dne, na který dítě odhlašují. Při tomto způsobu, prosím, dbejte na zřetelné a hlasité nahlášení jména, třídy a dnů odhlášení.
  • Odhlašovat je možno také na e-mailové adrese: rozenska@zsliberecka.cz nejpozději do 6,00 hodin dne, na který dítě odhlašujete a na serveru www.strava.cz. Přihlašovací údaje jsou k dispozici u vedoucí šj. Pokud půjde o odhlášení na delší dobu než 1 měsíc, rodič odhlásí dítě písemně. V případě náhlého onemocnění dítěte a jeho neočekávané nepřítomnosti ve škole, lze první den nemoci odebrat oběd.

Výběr ze dvou jídel

• Ve školní jídelně vaříme třikrát v týdnu (úterý, středa, čtvrtek) dvě hlavní jídla. Vybírat si mohou žáci od 3. třídy. Žáci 1. a 2. tříd mají automaticky přihlášen oběd číslo 1. Pokud si žák oběd neodhlásí, nebo si nezvolí oběd číslo 2 má také automaticky přihlášen oběd číslo 1.

Náhradní stravenky

• Pokud strávník zapomene svůj čip, VŠJ vydá strávníkovi náhradní stravenku. Stravenku je třeba vyzvednout dříve, než si strávník začne odebírat oběd. Stravenka bude vystavena v pokladně ŠJ, strávník poté zaujme místo na konci řady čekajících na výdej oběda.

1.9.2023 Radka Roženská – vedoucí školní jídelny