Exkurze osmých tříd do Prahy

Žáci osmých tříd v úterý 6. února 2024 absolvovali exkurzi do Prahy, která měla jako hlavní zastávky Židovské muzeum, Národní muzeum a Národní divadlo.

Naší první zastávkou bylo Židovské muzeum, jež nás zaujalo svou hlubokou historií. Prostřednictvím bohatých exponátů a příběhů jsme pronikli do světa židovského obyvatelstva. Prohlídka synagog a návštěva Starého židovského hřbitova v Praze nám poskytla jedinečný pohled na židovskou kulturu a tradice.

Dalším bodem exkurze bylo Národní muzeum, v němž si žáci mohli projít expozice dle vlastního výběru. Bylo pro nás velmi milým překvapením, že mladí návštěvníci byli nadšeni pestrostí sbírek a se zájmem pohlíželi na rozmanitost předváděných exponátů.

Na závěr exkurze přišla očekávaná návštěva Národního divadla a zhlédnutí nadčasové divadelní hry Naši furianti, která nás všechny ohromila skvělými hereckými výkony.  Bylo to bezpochyby nezapomenutelné představení.

Celá exkurze spojená s historii, kulturou a uměním byla plná zážitků a velmi se vydařila.

Za tým pedagogů – P. Mencová

Podobné příspěvky