O nás

V přátelské atmosféře naší školy pečují pedagogové o individuální potřeby svých žáků. Vzdělávání se opírá nejen o moderní pedagogické trendy, ale také o moderní zázemí naší školy. Naši žáci mají rovněž mnoho příležitostí realizovat se ve sportu i v mimoškolních aktivitách.

Historie

Škola byla otevřena 1. 9. 1982 jako nástupkyně tzv. „žluté školy“ a do školy nastoupilo 444 žáků rozdělených do 15 tříd a zkušený učitelský sbor z původní školy. Škola nebyla zkolaudována kompletně, některé části školy se dokončovaly v průběhu dalších let až do roku 1985. Velmi prozíravé při výstavbě školy bylo ponechání okolní zeleně, bývalý park, který vytváří zelený ostrov v okolní sídlištní zástavbě.

Další změna přišla v roce 1987, kdy se škola rozrostla o dalších 5 tříd a další pedagogy, kteří sem přešli z tzv. „zelené školy“. Mezi těmito přecházejícími třídami byla i třída s rozšířenou výukou jazyků (angličtiny a němčiny), první z mnoha následujících. Kromě tříd s rozšířenou výukou jazyků byly ve škole zřizovány nestatutární volejbalové třídy. (Volejbal je sport, který už řadu let spojoval a spojuje část pedagogů školy.)

I v souvislosti s těmito třídami vzrůstal zájem o školu, navíc posílený zrušením některých škol v blízkém okolí školy (ZŠ v ul. Dr. Randy v roce 1 996 a posléze v roce 2004 ZŠ v ul. Emilie Floriánové). Počet tříd narostl na současných standardních 27 a počet žáků se pohybuje okolo 670. Poslední „jazyková třída“ odešla ze školy ve školním roce 2014/2015, ale kvalitní výuka cizích jazyků na škole pokračuje.

Součástí školy je 7 oddělení školní družiny určené pro 210 žáků zčásti sídlících v prostorách školy a zčásti v novém objektu postaveném na pozemku školy v roce 2018.

K historii školy patří i tradiční akce, kde některé už mají v názvu číslovku převyšující číslo 20. Je nutné zmínit 3 základní, dvě již letité – Slavnost Slabikáře a Akademie 9. tříd, a nejmladší – Rozsvícení vánočního stromu. Součástí historie školy jsou dětské pěvecké sbory Rolnička (1989) a Zvoneček (1998).

Škola v běhu času prochází většími či menšími opravami a rekonstrukcemi, od roku 2012 je škola zateplená a má nová okna, velkou změnou prošly v roce 2019 učebny přírodopisu, chemie a fyziky, dílny a k tomu vznikla zbrusu nová učebna jazyků. Další menší i větší akce školu určitě čekají.