Rolnička

Dětský pěvecký sbor Rolnička založila nadšená muzikantka Jaroslava Pokorná, která vystudovala obor český jazyk a hudební výchovu. Stalo se tak v září 1989 a od té doby působí sbor na naší škole dodnes. V dirigování i s veškerým organizováním jí po celá léta obětavě pomáhal manžel Jožka Pokorný a také paní učitelka Marie Kočnarová.

Ve sboru zpívaly desítky dětí, které svým zpěvem potěšily spolužáky, rodiče, seniory, Jablonečany i posluchače v zahraničí. Zpěváci účinkovali v Chorvatsku, Švédsku, Holandsku, Itálii a Francii. Ovšem nejčastěji to bylo v německém Budyšíně, ve kterém již 24. rokem spolupracujeme s místním dětským sborem z Lužicko – srbské školy. Ta je naší partnerskou školou a žáci se oboustranně navštěvují nejen při hudebních akcích.

Rolnička se pravidelně účastní Tříkrálového zpívání v jabloneckém divadle, krajské soutěže „Vítání jara „ a Jabloneckého hudebního festivalu. Také zpívá při slavnostním rozsvěcení školního stromku nebo při podobných shromážděních rodičů jako byly nedávné oslavy 40 let od vzniku naší školy.

V současné době vedou sbor Libor Saska s Irenou Vlkovou a na klavír jej příležitostně doprovází také Dagmar Hromadová. Zpěváci jsou rozděleni do tří hlasů. Rolnička je určena pro žáky od 5. do 9. třídy. Dobře intonující uchazeči jsou přijati.

Zpíváme ve středu od 14:00 do 14:45 v hudebně. Tento čas máme už po několik let stejný. Je to proto, aby si žáci navštěvující Rolničku dlouhodobě mohli lépe organizovat své další aktivity.

Zvoneček

Dětský pěvecký sbor Zvoneček byl založen Věrou Antonínovou a Janou Hudskou v roce 1998 na ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou pro děti z 1.stupně. Každý rok má Zvoneček své již tradiční akce. Pravidelně jezdí zpívat do Domova důchodců v Pasekách, účastní se koncertů v Městském divadle (Tříkrálové zpívání, jarní sborová soutěž, Jablonecký hudební festival) a také akcí pořádaných Eurocentrem. Zpívá při zápisu dětí do prvních tříd, při rozsvěcení školního stromku nebo před německými diváky v partnerském Bautzenu.

V současnosti vedou Zvoneček společně Irena Vlková s Liborem Saskou a na klavír je často doprovází Dagmar Hromadová s vynikajícím citem pro detail. Trénujeme v pondělí od 13: 50 do 14: 35 v hudebně. Zvoneček je nyní určen pro děti od 2. do 4. třídy, neboť pro prvňáčky hezky funguje přípravný sbor Cimbálek.